Jdi na obsah Jdi na menu

Rozdělovský čtvrtmaraton

17. 8. 2014

Z práce jsem utekl dřív, abychom po zkušenosti s Rájmaratonem byli včas na závodě a bylo vše na pohodu. Vyrazili jsme směr Kladno podle mapy, kterou jsme si vytiskli, sem tam objížďka, vyrazili jsme i o něco později než se plánovalo, ale chtěli jsme se tam dostat včas, protože prvních sto registrujících se dostane tričko. Máme to šedesát kiláčků, nic hrozného. Po nějaké době jsme se dostali do Kladna a vše začalo. Hledali jsme ulici Na Cimrmanském, květinku u kostela a takovéto záchytné body, ale nikde jsme nic neviděli. Ptám se tedy místních kam jet, bylo řečeno, že asi kilometr zpátky, že tam je čtvrť zvaná Rozdělov. Zastavuji asi po kilometru na benzince a ptám se obsluhy, koukáme do mapy a hledáme ulici, jsme bezradní, čas se hodně krátil  a start blížil. Velice ochotná paní ještě rychle někomu volala a nasměrovala nás na štěstí tím správným směrem. Dostáváme se k místu, parkuji a zjišťuji kde je registrace, prý asi 400 metrů. Nezdržuji se, Simča se převlékala a vyrážím nás registrovat. Běžím jak se dá, asi to bylo o kousek dále, platím startovné, vyzvedávám mapku a tatranky a hlavně čísla. Letím zpátky, Simča je už oblečena, paráda, ženu ji do auta a přeparkovávám téměř do místa startu. Vylezl jsem z auta a zjišťuji, že do startu zbývají necelé tři minuty. Shodil jsem ze sebe vše, oblékl trenýrky, ponožky a botky, které jsem nevázal, Simča mi připíná číslo, měla to sakra rychle. Beru na sebe i triko a mažu na start. Simča už tam kdesi stála. Našel jsem ji, dal pusu, zavázal botu, popošel blíže ke startu, zavazuji druhou botu a najednou start.

Pelášíme si to z kopce celkem slušným tempem, které vydrželo do prvního kopečku. Opět se ozval bacil a já se zakuckal a nemohl dýchat, opět ty hleny. Na chvilku jsem zpomalil a běžel dále. Takto jsem se "zastavil" asi třikrát, nedalo se dýchat, dávilo mě to. Trochu mě to štvalo, rozeběhnuto bylo dobře, trať skvělá a rychlá, perfektně značená. Bylo parádní počasí a vše se běželo v lesoparku, opravdu krásný závod. Sem tam jsem někoho předběhl, sem tam někdo kousnul mě. Jednu chvíli jsem se držel soupeře, ale jakmile jsem ho předběhl, omylem dvakrát zavadil o mou nohu... Délka se udává 10,55km a já si nechával závěrečný sprint na posledních asi 500 - 600 metrů, najednou však koukám, že na zemi je vyrito do štěrku 200, než mi došlo, že je to do cíle takový kousek, soupeři byli už za zatáčkou. Zabral jsem co to šlo a doběhl je, ovšem předběhnout se mi je nepodařilo. V cíli ke mně hned přišla slečna pořadatelka a hned i druhá ať odevzdám číslo. Trochu jsem se vydýchal a vyrazil na výklus a zároveň naproti Simče. Ta byla hned 300 metrů od cíle, povzbudil jsem ji a řekl, že je to kratší. Oba jsme byli moc spokojeni a závod v nás na dlouho zanechal dobrý pocit. Já v čase 41:04 a Simča osobáček 46:31 a druhé místo v kategorii. Bezva výsledek Simči, na to, že byla asi tři dny po maratonu...

autor: Martin